Konkurs MINIATURA 2 skierowany jest do osób posiadających stopień naukowy doktora, nadany w okresie do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, i które wcześniej nie kierowały realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Uroczyste promocje doktorskie i habilitacyjne odbędą się 17 maja 2019 r. od godz. 10.00 w auli Uniwersytetu, ul. Podchorążych 2.

Uniwersytet Pedagogiczny otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na realizację projektu „Nauczyciel przyszłości. Innowacyjny Program Kształcenia Nauczycieli przedszkoli i klas I–III szkoły podstawowej”.

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listę rankingową konkursu HARMONIA 10 na projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej niepodlegające współfinansowaniu z zagranicznych środków finansowych.

Od stycznia do maja 2019 r. Uniwersytet Pedagogiczny realizuje projekt finansowany w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Miło nam poinformować o kolejnym dofinansowanym przez Narodowe Centrum Nauki projekcie w ramach konkursu Miniatura 2, który będzie realizowany przez dr Wiktorię Kudelę-Świątek w Instytucie Historii i Archiwistyki.

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej zaprasza do składania wniosków w konkursie na wydanie oryginalnych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych oraz ich tłumaczeń.

Już po raz piąty Kapituła Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego nagrodzi prace zakresu nauk humanistycznych. Autor zwycięskiego dzieła naukowego otrzyma 50 000 złotych na dalsze badania.

Miło nam poinformować, że do grona laureatów konkursu MINIATURA 2 dołączyli naukowcy z Uniwersytetu Pedagogicznego. Finansowanie na realizację projektów badawczych otrzymali pracownicy Instytutu Matematyki.