Studenci UP solidarni na wiosnę

Studenci_UP_solidarni_na_wiosne
Kategoria
Wydarzenie
Termin
21 marca 2019 - 4 kwietnia 2019
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny - Kraków

 

Szyjemy wielką bandanę na znak solidarności z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem choroby nowotworowej.

Wiosnę można przywitać na różne sposoby, my proponujemy Wam akcję szycia wielkiej bandany – symbolu solidarności z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem choroby nowotworowej. Rozpoczęliśmy szycie w październiku 2018 r., podczas Bandana Day, ale potrzebujemy Waszego udziału, żeby podczas finału w październiku 2019 r., powstała bandana z 1200 kawałków. U tylu rocznie dzieci i młodzieży diagnozowana jest w Polsce choroba nowotworowa. Chcemy pokazać, że to wcale niemało.

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego od wielu lat działają z nami, m. in. uczestniczą jako wolontariusze w sobotnich zajęciach terapeutycznych na Oddziale Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Wystawa „#Nieobecność”, która towarzyszyć będzie akcji szycia wielkiej bandany to także nasze wspólne przedsięwzięcie. Chcemy pokazać, z czym tak naprawdę wiąże się choroba dziecka, jak wpływa na całą rodzinę, jak możemy pomóc.

Chcemy, wspólnie z Wami, być rzecznikami tej niewielkiej, ale jakże mocno doświadczonej przez los grupy. Oni zmagają się z chorobą i trudami leczenia, my walczymy o ich prawa i o to, aby życie, które dostają po raz drugi, było na miarę ich marzeń.

 

Bandana Day na Uniwersytecie Pedagogicznym

  • 21–28 marca 2019 r.: Wystawa #Nieobecność (ul. Podchorążych 2; budynek główny Uniwersytetu Pedagogicznego, pierwsze piętro)
  • 21 marca 2019 r., godz. 9.00–16.00: szycie bandany (ul. Podchorążych 2; budynek główny Uniwersytetu Pedagogicznego, pierwsze piętro)
  • 1–10 kwietnia 2019 r.: Wystawa #Nieobecność (ul. Ingardena 4, czwarte piętro)
  • 4 kwietnia 2019 r., godz. 9.00–16.00: szycie bandany (ul. Ingardena 4, czwarte piętro)

Czekamy na Ciebie. Przynieś kawałek materiału, w dowolnym kolorze, o dowolnej fakturze. Dołóż do tych, które już mamy. Możesz też pomóc nam w szyciu, dowiedzieć się co robimy, jak możesz włączyć się w nasze działania.

Zapraszamy.
Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER

 
 

Wspierane przez iCagenda