Małopolska Noc Naukowców 2020

Malopolska-Noc-Naukowcow-2020
Kategoria
Nauka
Termin
27 listopada 2020
Miejsce
online

 

Ponad 600 naukowców i pracowników instytucji, blisko 500 studentów z 75 różnych kół naukowych pracowało nad organizacją warsztatów, pokazów, eksperymentów i wystaw, które podczas 14. edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, zostaną zaprezentowane online.

W sumie przewidzianych jest ponad 1200 różnych atrakcji, wśród których nie zabraknie organizowanego corocznie konkursu plastycznego pod hasłem EKO NAUKOWIEC.

Ze względu na organizację wydarzenia w formie online – Małopolska Noc Naukowców 2020 staje się imprezą ogólnopolską. Będą mogli wziąć w niej udział nie tylko mieszkańcy Małopolski i miast, w których działają partnerzy wydarzenia (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów, Oświęcim, Niepołomice, Limanowa), ale miłośnicy i sympatycy nauki z całej Polski.

14. edycji imprezy towarzyszy hasło „Jak naukowcy zmieniają Świat”. Odkrycia i badania naukowców mają bowiem wpływ na nasze codzienne życie, pozwalają nam też lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dla części wydarzeń obowiązuje rejestracja.

Projekt jest finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 954882 w ramach działania „Maria Skłodowska-Curie”.

 
 

Wspierane przez iCagenda