Zostań Świętym Mikołajem. Zbiórka i kiermasz wypieków

Zostan-Swietym-Mikołajem-Zbiorka-i-kiermasz-wypiekow
Kategoria
Wydarzenie
Termin
6 grudnia 2021 10:00 - 15:00
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny - Podchorążych 2, 30-084 Kraków

 

6 grudnia 2021 roku w Instytucie Filologii Polskiej odbędzie się zbiórka materiałów edukacyjnych dla uczniów i uczennic z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie.

Przebywające tam dzieci w wieku szkolnym uczą się języka polskiego w trybie zdalnym ze studentkami i studentami Instytutu Filologii Polskiej, i potrzebują przede wszystkim funkcjonalnych, wyciszających odgłosy otoczenia słuchawek, koniecznie z mikrofonem (dodatkowe parametry: pasmo przenoszenia od 20 do 20000 Hz, impedancja około 30 Ohmów). Dzięki temu będą mogły – mimo trudnych warunków mieszkalnych – skupić się na nauce. Zbiórka będzie obejmowała również książki dla dzieci i młodzieży, w tym lektury szkolne, a także nowe przybory papiernicze (kredki, flamastry, plastelinę, zeszyty). Prosimy nie przynosić odzieży, zabawek i świątecznych prezentów, które będzie nam trudno dostarczyć do ośrodka.

Zbiórka odbędzie się w godzinach 10.00–15.00 na 5. piętrze, w holu głównym Instytutu Filologii Polskiej, koło gablot (naprzeciwko sali 544).

Zbiórce będzie towarzyszył świąteczny kiermasz wypieków Koła Naukowego COOLturoznawcy. Dochody z kiermaszu zostaną przeznaczone na statutową działalność Koła (50%) oraz na zakup dodatkowych zestawów słuchawek (pozostałe 50% zebranej kwoty).

 
 

Wspierane przez iCagenda