10. Wydział Sztuki w Mieście

10-Wydzial-Sztuki-w-Miescie
Kategoria
Kultura
Termin
10 czerwca 2022 - 30 listopada 2022

 

Zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową edycję festiwalu Wydział Sztuki w Mieście.

Od dekady organizujemy festiwal, by przybliżyć Wam działania twórcze i projektowe kadry oraz studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Rozwijamy się i zmieniamy, ale niezmiennie od samego początku towarzyszy nam entuzjazm w dzieleniu się tym, co u nas najciekawsze. Dekada Wydziału Sztuki w Mieście to dziesiątki wystaw i eventów, które pozwoliły pokazać odbiorcom specyfikę Wydziału, zainicjować liczne interakcje społeczne i kreatywną wymianę pomiędzy obszarami sztuki i designu.

Po raz drugi podejmujemy twórczą kooperację z Fundacją Wschód Sztuki, w ramach której współtworzymy – jako instytucja partnerska, Krakers Cracow Art Week. Seria dziewięciu projektów zaprezentowanych podczas Krakersa będzie pierwszą w tym roku odsłoną Wydziału Sztuki w Mieście. Festiwal będzie miał drugą odsłonę pod koniec października.

Tegoroczne hasło przewodnie Krakersa „JESTEŚMY WIELOŚCIĄ” jest dla Nas ważnym punktem odniesienia na etapie, na którym się znajdujemy po dziesięciu latach wytężonej pracy, bogatsi o doświadczenia i inspiracje z poprzednich edycji festiwalu. Po trudnych doświadczeniach ostatnich dwóch lat hasło „wielość” (postaw, perspektyw, opinii) jest znaczące dla naszego środowiska, funkcjonującego zarówno w dyskursie akademickim, jak i artystycznym. Różnice są dla nas inspiracją, skłaniają do przewartościowania utrwalonych schematów działania i myślenia. Pozwala nam to w sposób wyczulony i elastyczny reagować na zmieniającą się rzeczywistość, dając również poczucie, że dzięki twórczemu wspieraniu się – zrealizujemy kolejne dziesięć edycji Wydziału Sztuki w Mieście.

Dopełnieniem naszego festiwalu, a zarazem mocnym otwarciem nowego roku akademickiego, będzie październikowo-listopadowa sekcja Move UP! – prezentacja nowych kierunków i działań twórczych Wydziału Sztuki. Wystawy i konferencje łączące metodologie artystyczne i naukowe w duchu art based research również w tym roku wpisują się w kontynuowaną od 2021 dwuetapową formułę wydarzenia.

KTO:
Studenci i pedagodzy Instytutu Sztuki i Dizajnu, Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej oraz słuchacze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

KIEDY:
Zaczynamy 10 czerwca 2022 roku.

GDZIE:
Kraków, przestrzenie galeryjne i uczelniane, pracownie, przestrzeń publiczna.

JAK:
Aby dotrzeć do miejsc, w których odbędą się wydarzenia prezentowane w ramach 10. Wydziału Sztuki w Mieście / Krakers Cracow Art Week JESTEŚMY WIELOŚCIĄ podążaj za oficjalną mapą Krakers Cracow Art Week.

Informacje dotyczące projektu dostępne będą na stronach internetowych (Wydziału Sztuki, Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej, Instytutu Sztuki i Designu) oraz stronach FB (Wydziału Sztuki, Wydziału Sztuki w Mieście), a także na stronie internetowej Krakers Cracow Art Week.

 
 

Wspierane przez iCagenda